Przejdź do głównej zawartości

Wysyłanie oferty handlowej mailem dozwolone ale...
Tak, wysyłanie oferty handlowej mailem jest dozwolone, ale od 25 grudnia 2014 roku wcześniej trzeba uzyskać na to zgodę i to inną drogą niż telefonicznie czy komputerowo np.
- podczas osobistej rozmowy
- podczas wizyty w firmie czy u osoby
- za pośrednictwem listu wysłanego przez operatora pocztowego 

Zbieranie danych z internetu i tworzenie własnych baz jest nielegalne !
Adresy firm opublikowane na stronie firmowej służą do nawiązywania kontaktów handlowych odnośnie produktów handlowych tych firm, a nie do przyjmowania ofert od innych firm.

NIE UDZIELAM PORAD JAK SPAMOWAĆ, jestem przeciwnikiem spamowania, przeciwnikiem pozyskiwania nowych klientów przez zasypywanie ich skrzynek mailowych zapytaniami.

1000 zł grzywny za brak w spamie okreslonych treści

17000 zł grzywny za zebranie bazy danych adresów meilowych niezgodnie z ustawą (nie wolno wykorzystywać już przez kogoś zrobionych baz danych, wolno tylko pobierać adresy meilowe ze stron www przedsiębiorców i to tylko te do ofert handlowych udostępnione )

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Atak DDOS na Polspam

Wiadomości z dnia: 19 września 2020  Atak DDOS na polspam.pl to najlepszy przykład tego, że organizacja bardzo dobrze nas chroni przed zalewem spamu w Internecie.

Kontrukcje stalowe i urządzenia spam

Przykład spamu rozsyłanego na przypadkowe adresy email: Return-Path: < firma@biznesowy.email > Received: from cloudserver2082506.home.net.pl (89.161.254.214) (HELO cloudserver2082506.home.net.pl)  Dnia 12 lutego 2017 o 21:11 Konstrukcje i Urzadzenia < firma@biznesowy.email > napisał(a):  Proszę o zgodę na  przesłanie  informacji   dotyczącej     wytwarzanych przez moja Firmę konstrukcji stalowych     i urządzeń technologicznych.    Proszę odpisać  Tak lub  Nie Poczytaj artykuły na ten temat: https://google.pl/search?zakaz+wysyłania+ofert+handlowych+do+firm+na+email Porady prawne na forum prawniczym: https://www.google.pl/search?q=wysyłanie+ofert+handlowych+drogą+elektroniczną+2016  

Nowe spamy tzn. te same ale z nowych domen

Spamerzy używają  dziesiątek tysięcy adresów IP w celu: 1. Wysyłania spamu 2. Oszustw, phishingu 3. Prób włamań 4. Prób zalogowania się na cudze konta 5. Używania techniki Snowshoe Uganianie się za poszczególnymi adresami spamerów to nierówna walka z  wiatrakami.  Z tej techniki korzystają też wielkie korporacje w celu ukrywania swojej  tożsamości podczas reklamowania swoich produktów lub usług. Z jakiegoś powodu, prawdopodobnie niedostatecznej kontroli, Aruba stała  się ostoją spamerów. najprostszą metodą, aby nie pojawiac się na tej www, jest: - zmiana domeny - zmiana IP - nie rozsyłanie spamu z nowych danych oto kolejne spamy: Return-Path: <zwroty@niewychodz.co.pl> Received: from gateway2.enetcorp.net (192.3.177.222) (HELO gateway2.enetcorp.net)  by farmatroli.pl (79.96.132.00) with SMTP (IdeaSmtpServer 0.83.520)  id X9g64UsY/AZGdVN9aY1f; Tue, 10 Nov 2020 13:33:44 +0100 DKIM-Signature: v=1; a=rsa-sha1; c=relaxed/relaxed; s=key; d=niewychodz.co.pl;  h=Date:To:From:Reply-To:Subj